8 maj 2016

53. Nowy rozdział: Malec – Szklany Pantofelek
Autorki opowiadania – Coco Deer i Lelo.Portal przeniósł ich na Brooklyn, a dokładniej do apartamentu Magnusa. Czarownik musiał działać jak najszybciej. Poszedł do salonu. Przez zasłonięte szkarłatnym materiałem okna przedzierał się strumyk jasnego światła, które emanowała jedna z ulicznych latarni. Karmazynowe sofy w ciemności wydawały się zbyt wyblakłe, a mahoniowe meble zbyt smutne. Magnus pstryknął palcami. Zawieszony pod sufitem żyrandol momentalnie oświetlił pomieszczenie.
- Mamy mało czasu - powiedział do stojącego koło niego Vlada, który oniemiały wpatrywał się w pełne ekstrawagancji i unikatowego stylu pomieszczenie.
- Po co właściwie tu wróciłeś? - zapytał.
Magnus spojrzał w jego stronę.
- Jest kilka przedmiotów, które koniecznie muszę ze sobą zabrać - wytłumaczył, mając nadzieję, że tamten nie będzie pytał o nic więcej. Nie wiedział, dlaczego wrócili akurat tutaj. Brooklyński apartament był jedynym miejscem, jakie wtedy przyszło mu na myśl. Poza tym, dopóki nie napisze listu do Maryse Lightwood, nigdzie nie będą bezpieczni. To właśnie nowojorski Instytut miał spełnić rolę ich schronu. Podbiegł do drewnianej komody, której wypukłe zdobienia przypominały wijące się wokół siebie łodygi róż, a następnie wyjął grubą kartkę papieru oraz długopis. Nabazgrał na niej kilka słów, jednak jego pismo nie było tak staranne jak zazwyczaj. Wzruszył ramionami. Nie miał czasu bawić się w niepotrzebną elegancję.Kategoria: Fanfiction.